Reģionālo un vietējo mediju projektiem sadalīs 285 000 eiro


31.07.2017.

Atklāta pieteikšanās reģionālo un vietējo mediju atbalsta programmai, kuras kopējais finansējums ir 285 000 eiro, aģentūru LETA informēja Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) pārstāvji.

Reģionālo un vietējo preses izdevumu atbalstam paredzēti 199 500 eiro, audiālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu atbalstam programmā - 42 750 eiro, savukārt audiovizuālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu atbalstam no kopējiem līdzekļiem atvēlēti 42 750 eiro.

Ar finansējumu paredzēts atbalstīt reģionālos un vietējos medijus sabiedriski nozīmīga satura veidošanā un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanā latviešu valodā, atbalstot nekomerciālu un sabiedriski nozīmīgu žurnālistiku. Mērķprogrammas uzdevums ir stiprināt Satversmē noteiktās vērtības, valstisko apziņu, latvisko kultūrtelpu, kritisko domāšanu, veicināt mediju atbildīgumu un kvalitāti, kā arī sabiedrības saliedētību uz latviešu valodas pamata ceļā uz Latvijas valsts simtgadi.

Finansējuma ieguvēji tiks noteikti četrās kategorijās. Pirmajā kategorijā ietilpst projekti, kas vērsti uz Latvijas sabiedrībai, reģionālai vai vietējai kopienai nozīmīgu notikumu aktualizāciju un to ietekmes padziļinātu skaidrojumu.

Otrajā kategorijā ir projekti, kas nodrošina sabiedrības izglītošanu par Latvijas simtgadi, tās procesiem un norisēm un veicina piederības sajūtu Latvijai, bet trešajā - pētnieciskās un analītiskās žurnālistikas projekti, kas nodrošina medija spēju veikt padziļinātu izpēti un analīzi par sabiedriski nozīmīgiem jautājumiem.

Tāpat konkursā var piedalīties projekti, kas nodrošina mediju spēju reaģēt uz safabricēto vai manipulatīvo ziņu fenomenu. Tiem jāveic melu dekonstrukcija, jo īpaši saistībā ar valsts drošības apdraudējumu un ārējo ietekmi uz valsts sabiedriski politiskajiem procesiem. Tāpat šīs kategorijas projektiem jāveicina sabiedrības medijpratība.

Konkursā var piedalīties reģionālie un vietējie preses izdevumi un elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, kas veido redakcionāli neatkarīgu žurnālistikas saturu.

Projektus var pieteikt līdz 31.augustam.

Informācijas avots: Nozare.lv