Valsts valodas centrs jau trešo gadu izsludina akciju “Latviešu valodas kvalitāte periodiskajā presē”


Akcijā noteiks, izvērtēs un apbalvos periodiskās preses izdevumus, kuros lietota kvalitatīva latviešu valoda, kā arī sniegs pamatotus ieteikumus tās kvalitātes paaugstināšanai.

Valsts valodas centrs šogad ieviesis jaunu kategoriju – “specializētie izdevumi” –, kura paredzēta tiem periodiskās preses izdevumiem, kuri īsti neietilpa nevienā no esošajām kategorijām.

Akcijai dalībnieki var pieteikties paši, bet tos var ieteikt arī personas no visas Latvijas. Dalība akcijā ir brīvprātīga. Ja izdevējs piekrīt dalībai akcijā, tas abonē vai piegādā centram vismaz četrus secīgus sava izdevuma numurus.

Izvērtēti tiks periodiskās preses izdevumi, kuri izdoti laika posmā no 2018. gada 1. jūnija līdz 31. decembrim.

Ikviens interesents tiek aicināts ieteikt akcijas potenciālos kandidātus. Periodiskās preses izdevuma nosaukums un kontaktinformācija jāiesniedz centram, ziņas nosūtot uz e-pastu: info@vvc.gov.lv vai pa pastu uz adresi: Eksporta ielā 6, Rīgā, LV-1010.

Akcijas nolikums pieejams šeit.

Akciju “Latviešu valodas kvalitāte periodiskajā presē” Valsts valodas centrs rīko sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Kultūras ministriju un Latvijas Preses izdevēju asociāciju.